Save Money on Laundry by Making Your Own Detergent!

This post may contain affiliate links. Disclosure Policy
DSCF5782

  Are you tired of the rising prices everywhere?  What really gets me going is the price of laundry soap.  The most used brand, Tide, costs nearly $.12 an ounce, or $.19 per load.  That sounds pretty inexpensive, right?  Well, due to a skin allergy in my family, I started making my own laundry soap.  […]

Web Analytics